1714203040419 min

O poslání

Žiju svoji vnitřní pravdu ? Pokud ne, tak co mně v tom brání?

Včera jsem měl pocit, jako kdyby na mně ležel velký balvan. Pozdě odpoledne jsem začal ze sebe sypat, to co mě tíží a pociťoval, jak se moje srdce stává lehčím a lehčím. Chtěl jsem sám sobě namluvit, že ještě nějakou dobu pojedu v rytmu 8-11 hodin v práci, 4-6 dní v týdnu a AŽ… 

Začalo mě to vzdalovat od sebe, svého srdce, partnerky, radosti ze života a všechno se smrštilo na řešení “provozních věcí”. Moje nitro se ozývalo, ale já ho nechtěl slyšet. A pro co nebo pro koho? Pro peníze? Aby se zaplatilo, co je potřeba? Možná abych se cítil dobře, že to zvládnu? Dávat většinu svého času a energie někomu jinému (v klasické roli zaměstnanec – zaměstnavatel/zákazník) a tím de-facto odevzdávat svůj život pro cíle někoho jiného. Tahle úvaha není o fňukání ani stěžování si, ale o tom podívat se pravdě do očí a najít cestu, která je dlouhodobě udržitelná, vyživující, svobodná a laskavá. 

 

Je to cesta našeho POSLÁNÍ…, pokud se pro něj rozhodneme. 

S rozhodnutím děláme první krok, na jedné straně s námi jde LÁSKA a DŮVĚRA a na té druhé SVOBODA a ODVAHA. Drží nás a pomáhají nám dělat první kroky. Přicházíme k bráně, celé ze zlata, před ní stojí STRACH a EGO. Přiskočí a začnou nám našeptávat: TO nezvládneš! Na TO nemáš dost dovedností a je tu hodně podobných jako TY, ale ONI jsou mnohem lepší. Ty si jako myslíš, že ti někdo za TOHLE zaplatí? Ohlédneme se za sebe a uvidíme začátek cesty, na kterém jako maják stojí a září, naše ROZHODNUTÍ. LÁSKA s DŮVĚROU se na nás usmívají a ODVAHA nám pošeptá: Nevšímej si jich a JDI DÁL. Nadechneme se a s výdechem projdeme zlatou bránou. Láska, důvěra, odvaha a svoboda, se s námi spojí a my zjistíme, že ego a strach byly jen přeludy, které se rozpustily jako pára. 

Potkáváme další a další DOBRO-DRUHY, kteří prošli branou. Společně tančíme a zpíváme. OSLAVUJEME ŽIVOT. 

 

Věřím, že každý člověk má své jedinečné poslání, které mu přináší radost, naplnění, finance a on dává něco krásného druhým a Světu. Během života se může proměňovat nebo rozšiřovat, tak abychom si vyzkoušeli naše talenty a rozsah potenciálu, který v sobě neseme. 

Jaké je tvé poslání? Není potřeba nad tím dlouze přemýšlet. Samo se ukazuje a pokud ho neznáš, požádej, aby se ti ukázalo.

 

Budu rád za vaše komentáře, vhledy a sdílení. 

 

Přeji pohodové dny 

Adam 

 

Poslání bylo jedním z témat, které jsme společně otevřeli na mužském kruhu, ke kterému jsem napsal i tento text.